Dahilde İşleme İzin Belgesi

Dahilde İşleme İzin Belgesi-Kutlu Marka Patent-Müşavirlik İmalat / İhracat yapan firmalar Dahilde İşleme İzin Belgesi alarak maliyetlerini düşürebilirler. Dahilde İşleme İzin Belgesi çıkartılarak Hammaddelerin yurtiçinden veya yurtdışından alımında KDV, gümrük vergisi, ve KKDF’den muaf olunabilmektedir.

İthalat esnasında vergiler kadar teminat ilgili gümrüğe yatırılarak, imalat ve ihracat işlemlerinin bitiminde ilgili ihracatçı birliğinde ihracat taahhüdü kapatılarak, yatırılan teminat geri alınabilmektedir. Destekten yararlanmak için ihracatın bizzat firma tarafından yapılması zorunlu değildir. İhracat aracı ihracatçı vasıtası ile de yapılabilir. Bu durumda da ayrı bir izin almaksızın söz konusu desteklerden yararlanılabilir.

Firmamız

E-Devlet ortamında Dahilde İşleme İzin Belgesi alımı için gerekli proje çalışmasının E-imza ile hazırlanması, Belge’nin düzenlenmesi, yurtiçi alım faturalarının girilmesi ve belge kapatılması işlemlerini Ekonomi Bakanlığı nezdinde yürütmektedir.

GERÇEKLEŞTİRMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ İHRACATLA İLGİLİ OLARAK;

KAPASİTE RAPORU ve İHRACAT KONUSUNDA OFİSİMİZE Mail veya Fax ile DETAYLI BİLGİ VERİLDİĞİNDE, SÖZKONUSU DAHİLDE İŞLEME İZİN BELGESİ İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE EVRAKLAR İLE MALİYETİ EN KISA ZAMANDA TARAFINIZA BİLDİRİLECEKTİR.